UWAGA!!! UDZIELAMY ZDALNEJ POMOCY PRAWNEJ.

Mec. Aleksander Skrzypiński w obronie harcerzy z obozu w Suszku

W dniu 23 czerwca 2021 r.,  Sąd Rejonowy w Łodzi uniewinnił instruktorów harcerskich ZHR.  Prawie cztery lata temu nad rejonem obozu harcerskiego w Suszku przeszedł tragiczny w skutkach huragan/cyklon. Śmierć poniosły dwie harcerki. Po rocznym procesie Sąd Rejonowy w Łodzi uniewinnił Komendanta obozu i jego Zastępcę od zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci oraz narażenia na utratę […]

W dniu 23 czerwca 2021 r.,  Sąd Rejonowy w Łodzi uniewinnił instruktorów harcerskich ZHR. 

Prawie cztery lata temu nad rejonem obozu harcerskiego w Suszku przeszedł tragiczny w skutkach huragan/cyklon. Śmierć poniosły dwie harcerki. Po rocznym procesie Sąd Rejonowy w Łodzi uniewinnił Komendanta obozu i jego Zastępcę od zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci oraz narażenia na utratę życia i zdrowia harcerek i harcerzy.

“Z punktu widzenia obrońcy Zastępcy Komendanta jestem pewien, iż był to jedyny sprawiedliwy wyrok”-  Aleksander Skrzypiński radca prawny.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C897196%2Csad-uniewinnil-organizatorow-obozu-w-suszku-gdzie-zginely-dwie-harcerki

W skład 4 -osobowego zespołu obrońców weszli ponadto Adwokat Beata Nowakowska, Radca Prawny Karol Siergiej oraz Adwokat Stanisław Kubiak.

 

Mecenas Aleksander Skrzypiński,  występujący jako obrońca harcerzy i kierownictwa obozu zorganizowanego w miejscowości Suszek w pow. chojnickim wziął udział w zorganizowanym wczoraj (18 września) na miejscu tragedii eksperymencie procesowym, w którym starano się odtworzyć przebieg akcji ewakuacyjnej. W czasie tragicznej nocy z piątku na sobotę z 11 na 12 sierpnia b.r. kiedy to przez Polskę północną przeszła niespotykana dotąd nawałnica, na obozujących w lesie w okolicach miejscowości Suszek na Pomorzu harcerzy zwaliły się drzewa, w wyniku czego śmierć na miejscu poniosły dwie harcerki.  Mecenas Skrzypiński, sam będący w przeszłości harcerzem, podjął się obrony harcerzy odpowiedzialnych za organizację obozu w prowadzonym przez Prokuraturę postępowaniu.

Więcej na portalu  Radia Gdańsk oraz w programie Polsat Wydarzenia .

Facebook
Facebook
Twitter