Zadzwoń lub napisz:
+48 58 520 43 86 office@seneka.net.pl

Dla firm

Dla firm

Kancelaria SENEKA od wielu lat zajmuje się oprócz występowania w sprawach osób fizycznych także kompleksową obsługą osób prawnych, niezależnie od formy prawnej ich działania, spółek osobowych, majątkowych jak i spółek cywilnych oraz jednoosobowych działalności gospodarczych. Zajmujemy się także założeniem i obsługą funkcjonowania stowarzyszeń i fundacji. Rozpoczęcie działalności gospodarczej, czy to w formie jednoosobowej, czy też w formie spółki, jest zadaniem skomplikowanym i wiąże się z koniecznością znajomości licznych przepisów, często niejasnych z różnych dziedzin prawa oraz dopełnieniem wielu formalności. Przyjęcie nieprawidłowej formy prawnej narazić może na niemożność osiągnięcia zamierzonych celów finansowych, a niedopełnienie wymogów formalnych związanych z założeniem firmy skutkować może bezowocnymi próbami rozpoczęcia działalności lub dotkliwymi karami finansowymi.

W przypadku gdy prowadzimy już własne przedsiębiorstwo codziennie spotykamy się z licznymi zagadnieniami prawnymi w tym różnymi umowami, sprzedażą, świadczeniem usług, zaś podczas funkcjonowania na rynku niejednokrotnie zetkniemy się z kwestiami z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prawem podatkowym, prawem spółek czy prawem autorskim.

Pozostawienie tych zagadnień bez profesjonalnej obsługi prawnej naraża każdego dnia firmę i jej właściciela na niekorzystne konsekwencje prawne, mogące skutkować w ostateczności koniecznością zakończenia prowadzenia dalszej działalności.

Dlatego też kwestie prawne należy powierzyć profesjonalistom o bogatym doświadczeniu i dogłębnej wiedzy. Takimi cechami charakteryzuje się zespół Kancelarii Prawnej SENEKA, który w zakresie obsługi podmiotów gospodarczych oferuje:

Forma prowadzenia działalności

Statuty i uchwały spółek

Rejestracja spółek

Obsługa prawna

Reprezentacja

Przekształcenia

Prawo oświatowe

Prawo administracyjne – proces inwestycyjny

Prawo pracy

Prawo zaawansowanych technologii

Współpraca