UWAGA!!! UDZIELAMY ZDALNEJ POMOCY PRAWNEJ.

Nowa ustawa o ochronie danych osobowych

W związku ze zmianami prawodawstwa unijnego trwają pracę nad zmianą krajowych rozwiązań w zakresie ochrony danych osobowych. Nowe rozporządzenie unijne wchodzi w życie w maju 2018 r. Projekt ustawy (nr UC101) jest przygotowywany przez Ministerstwo Cyfryzacji, które we wrześniu 2017 r. przekazało go do publicznej konsultacji. Przez wielu komentatorów zmiany w prawie określa się jako […]

W związku ze zmianami prawodawstwa unijnego trwają pracę nad zmianą krajowych rozwiązań w zakresie ochrony danych osobowych. Nowe rozporządzenie unijne wchodzi w życie w maju 2018 r.

Projekt ustawy (nr UC101) jest przygotowywany przez Ministerstwo Cyfryzacji, które we wrześniu 2017 r. przekazało go do publicznej konsultacji. Przez wielu komentatorów zmiany w prawie określa się jako „rewolucyjne”, dlatego już teraz warto śledzić na bieżąco ścieżkę legislacyjną wskazanego projektu. Zmiany w prawie zakładają na administratorów nowe obowiązki, w tym ocenę ryzyka wycieku danych. Polecamy wywiad z dr Wojciechem R. Wiewiórowskim [zastępcą Europejskiego Inspektora Ochrony Danych (EDPS)], którzy przybliża to zagadnienie.

Więcej: http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/dr-wiewiorowski-administrator-danych-musi-ocenic-ryzyko-wycieku

Źródło: lex.pl Stan na: 24.10.2017

Facebook
Facebook
Twitter