UWAGA!!! UDZIELAMY ZDALNEJ POMOCY PRAWNEJ.

Przyczyny niepowodzenia konsumentów w sprawach o unieważnienie kredytów frankowych

Znakomita większość spraw frankowych kończy się sukcesem frankowicza. Zapraszamy do lektury, jakie mogą być potencjalne okoliczności działające na niekorzyść kredytobiorców w sprawach sądowych przeciwko bankom. Różne nieoficjalne statystyki wykazują, że ponad 95 procent spraw frankowych sądy rozstrzygają na korzyść frankowiczów. Niestety oznacza to równie, że taką sprawę można również przegrać, o czym rzadko która kancelaria […]

Znakomita większość spraw frankowych kończy się sukcesem frankowicza. Zapraszamy do lektury, jakie mogą być potencjalne okoliczności działające na niekorzyść kredytobiorców w sprawach sądowych przeciwko bankom.

Różne nieoficjalne statystyki wykazują, że ponad 95 procent spraw frankowych sądy rozstrzygają na korzyść frankowiczów. Niestety oznacza to równie, że taką sprawę można również przegrać, o czym rzadko która kancelaria informuje. Dlatego właśnie tak istotne jest, by każda umowa i sytuacja kredytobiorców poddana została wnikliwej i indywidualnej analizie. W poniższym artykule przybliżamy najczęstsze przyczyny porażki frankowiczów przed sądami.

 

O tym, czy frankowicz przegra decyduje często do jakiego sądu trafił pozew o unieważnienie umowy kredytu. Każdy sąd i sędzia przyjmuje właśnie stanowisko. Dlatego warto przeprowadzić wstępne dochodzenie, jak dany sąd rozpatruje sprawy o unieważnienie umowy zawartej z konkretnym Bankiem. Najwięcej rozbieżności dotyczy w sprawach umów zawartych z BNP Paribas (dawniej Fortis Bank) oraz Deutche Bank. W przypadku umów zawartych z tymi bankami niektóre z sądów przyjmują tezę iż kredytobiorcy mogli wybrać, w jakiej walucie miał zostać wypłacony i spłacany kredyt, a więc umowy są ważne. Przez długi czas za Sąd „trudny” uznawany był również Sąd Okręgowy we Wrocławiu, stąd też często pełnomocnicy świadomie unikają składania pozwów do tego sądu.

 

Frankowicze mogę przegrać sprawę również, gdy:

  • Zaciągnęli kredyt na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej bądź celem kredytu był zakup nieruchomości pod wynajem – choć linia orzecznicza zmienia się powoli na korzyść przedsiębiorców, przez długi czas fakt przedsiębiorczego charakteru kredytu był traktowany jako poważna przeszkoda.
  • Posiadali szeroką wiedzę z zakresu ekonomii, finansów i bankowości.
  • Negocjowali indywidualne zapisy umowy – o ile negocjacje te dotyczą kursu, po jakim wypłacany był kredyt bądź po jakim jest spłacany, może to stanowić poważne utrudnienie w sprawie frankowej

 

O wygranej może decydować, komu frankowicz postanowił przekazać prowadzenie sprawy. Na rynku reklamuje się szereg tzw. kancelarii prawnych oferujących prowadzenie spraw „bezpłatnie” i szybko. Rzeczywistość jest jednak odmienna. Dlatego też tak istotne jest powierzenie prowadzenia sprawy Kancelarii posiadającej niezbędną wiedzę i przede wszystkim doświadczenie z zakresu prowadzenia spraw frankowych.

 

Zapraszamy do kontaktu z Kancelarią SENEKA, której prawnicy są pełnomocnikami w ponad 100 sprawach frankowych na terenie całego kraju. Dzięki zdobytemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie pomóc przejść przez proces frankowy w sposób bezpieczny i dający szansę na końcowy sukces.

Facebook
Facebook
Twitter