UWAGA!!! UDZIELAMY ZDALNEJ POMOCY PRAWNEJ.

Zdaniem Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zwrot towaru bez numeru przesyłki jest skuteczny

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za sprzeczny z prawem i rażąco naruszający interes konsumenta następujący zapis z wzorca umowy: “Przesyłki nieoznaczone numerem zwrotu nie będą przez Sprzedawcę przyjmowane, podobnie jak przesyłki, których zawartość nie jest kompletna i zgodna z przedmiotem sprzedaży”.  (nr 6986 w rejestrze klauzul niedozwolonych UOKiK). Sąd nakazał umieszczenie powyższej klauzuli w […]

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za sprzeczny z prawem i rażąco naruszający interes konsumenta następujący zapis z wzorca umowy:

“Przesyłki nieoznaczone numerem zwrotu nie będą przez Sprzedawcę przyjmowane, podobnie jak przesyłki, których zawartość nie jest kompletna i zgodna z przedmiotem sprzedaży”.  (nr 6986 w rejestrze klauzul niedozwolonych UOKiK).

Sąd nakazał umieszczenie powyższej klauzuli w rejestrze  UOKiK jako klauzuli niedozwolonej. Zgodnie z wyrokiem z dnia 9 lutego 2017 r. w spawie o sygn. sygn. XVII AmC 169/16, Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów orzekł, iż Przedsiębiorca nie może uzależniać przyjęcia zwrotu towaru od obecności numeru na przesyłce.

Więcej: http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/nowa-zakazana-klauzula-zwrot-towaru-bez-nadanego-numeru-jest-skuteczny

Źródło: lex.pl Stan na: 11.07.2017 r.

Facebook
Facebook
Twitter